İşaret Dili Sertifikası

İşaret Dili

İşaret dili konuşma ve duyma engelli kişilerin kullandığı, el ve mimikler ile icra edilen global bir dildir. Her ülkede işaret dili aynı kabul görse de bazı kelimelerde farklılıklar bulunabilir. İşaret dili öğrenmek son yıllarda daha önemi bir uğraş oldu. Çünkü pek çok kurumsal firma işaret dili bilen personeller istihdam etmek zorunda. Özellikle konuşma ve duyma engelli kişilerin topluma kazandırılması ve kendi işlerini kendileri halledebilmesi için yapılan bu uygulama sayesinde binlerce kişi işaret dili öğrenci.

Mimik Kullanımı Önemli

özellikle heyecan verici bir konu hakkında konuşulurken, soru sorarken ya da kısa cevaplar verirken mimikleri kullanmak işaret dilinin temelinde yatıyor. Aslında yalnızca el hareketleri ile değil, mimikler ile bütünleştirilerek işaret dili konuşulabiliyor. Dolayısıyla işaret dili öğrenmek için işin uzmanı biri ya da birilerinden destek almak bu noktada son derece önemli.  işaret dili anlamında profesyonel eğitimcileri ile hizmet veriyor.

Kurumsal İşaret Dili

Her dilde olduğu gibi işaret dilinde de kurumsal kavramlar farklılık gösteriyor. Konuşma ve duyma engelli kişilerin hastanelerde, postanelerde ya da bankalarda işlerini daha kolay halledebilmeleri için bu kavramları bilen birileri ile muhatap olması gerekiyor.  sayesinde işaret dili kurumsal kavramları öğrencilere uygulamalar ile veriliyor. Finans, sağlık ve gündelik işaret dilleri çeşitli video, görsel ve uygulamalar ile kapsamlı olarak öğretiliyor.

İyi Bir İşaret Dili Eğitmeni Olmak İçin

İşaret dili öğretmek için yalnızca bilmek yetmiyor. Aynı zamanda sertifika sahibi olmak da gerekiyor.  verdiği eğitim sonunda lisanslı sertifikalar sunuyor. Bu sertifikalar sayesinde iyi bir işaret dili eğitmeni olabilir ve sizlerde çeşitli kurum ya da kuruluşlarda eğitim verebilirsiniz.

BİLGİ ALIN

WhatsApp chat